Dveře interiérové

Dveře interiérové jak vybrat ty správné?

Při výběru vnitřních interiérových dveří je třeba se rozhodnout zda-li vybere levnější plastové (levná fólie), nebo dýha, či elegantní masiv. Po výběru materiálu je třeba se rozhodnout zda-li dveře otevírací, shrnovací, nebo posuvné. Od tohoto výběru se velice odvíjí cena.

Jaký vybrat materiál dveří

Nejlevnější vnitřní interiérové dveře jsou plastové s povrchem upraveným folií. Působí celkem vkusně a lze vybírat z široké palety barev a dekorů které mají velice věrnou barvu. Tyto dveře se dají pořídit od ceny jednoho tisíce korun. Jednoduchá údržba je výhodou oproti nižší životnosti těchto dveří.


Dražší kategorií jsou dveře s povrchovou lakovanou přírodní dýhou (slabé plátky dřeva). Za tyto dveře je třeba si připravit minimálně dva tisíce korun a více. Mezi výhody patří široký výběr dřevin, profilů a tvarů. Interiérové dveře z přírodní dýhy mají dobrou a dlouhou životnost.
Nejdražší a zároveň nejkrásnější kategorií jsou dveře z přírodního masivu. Jsou nejčastěji vyráběny ze smrku nebo borovice. Při opotřebení dveří lze snadno obrousit a znovu povrchově upravit. Tyto dveře začínají na částkách od desiti tisíc korun.

Otevírací, nebo posuvné dveře

U interiérových dveří se stále drží nejvíce klasické otevírací dveře pravé nebo levé. Šířky jsou také většinou typické od 60 do 90 cm a výška 197 cm. Vyrábějí se ve stylu plných, nebo prosklených dveří.
Levné dveře se vyrábějí z voštinového materiálu - ztužený papír. Povrch je tvořen lisovanými deskami které mají povrchovou úpravu. Od levné ceny se ovšem odvíjí i výdrž materiálu, která je u těchto dveří nejmenší. Například i kopnutí do dveří vám v nich může udělat díru, nebo prohlubeň.

Připlatíte-li si za dveře s DTD deskou, tak budete mít výplň dveří z dřevotřísky. Ovšem nejpevnější a nejkvalitnější jsou dveře z masivu.

Posuvné dveře se stávají trendem - a to díky ušetřenému místu (cca. 2 m2). Lze je otevírat do stěny, nebo posouvat po stěně. Při otevírání "po steně" se pouze vytvoří pouzdro ze sádrokartonu o šířce cca. 15 centimetrů. U otevíraní do stěny je třeba pouzdro vestavět do stěny. Ceny se pohybují od 4 tisíc korun.

Levné interiérové dveře lze pořídit v bazaru, nebo inzerních novin. Ovšem platí že levné není vždy dobré a proto je lepší pořídit si okno přímo nové od výrobce. Většinou v každém větším městě (Praha, Brno, Ostrava, Liberec, Plzeň, České Budějovice, Teplice,...) naleznete hned několik firem poskytujících výrobu a montáž oken - je tedy dobré nechat si udělat od každé nabídku a možná budete překvapeni jak se mohou ceny vnitřních interiérových dveří někdy lišit.

Interiérové dveře skládací

Skládací interiérové dveře jsou ideální do interiérů kde není dostatek místo pro klasické otevírací dveře, nebo není možné instalovat posuvné dveře jak do stěny, tak na stěnu. Dveře jsou vyráběny v dvou dílné, nebo vícedílné variantě.

Co sledovat u výběru vnitřních dveří

  • Cena
  • Záruka
  • Životnost
  • Náročnost údržby
  • Kvalitní firma
© Dveře interiérové 2019 | Reklama zde |
[ochrana osobních údajů]