Dveře vchodové

Dveře vchodové jak vybrat ty správné?

Vchodové dveře by měly plnit především funkci bezpečnostní a reprezentativní. Mezi další velice důležitou vlastnost musí patřit dobrá tepelná a hluková izolace. Vchodové dveře se většionou vyrábějí v typických šířkách 80, 90 a 100 centimetrů. Dveře jsou podobně jako interiérové jednokřídlé a dvoukřídlé s plnou nebo prosklenou výplní.

U materiálů většinou převažují dřevěné, potom plastové a nebo hliníkové. Dřevěné dveře mají většinou vnitřní izolační tepelnou vložku a plášť z masivu. Ceny venkovních vchodových dveří se liší dle tloušťky dřeva a materiálů z nichž jsou vyráběny.

Nejlevnější plastové vchodové dveře seženete od šesti tisíc korun, ovšem chcete-li aby dveře vypadali reprezentativněji, tak použijete-li např. smrkové dřevo silné kolem 5 cm začínají na ceně kolem 18 tisíc a v tloušťce 7 cm musíte počítat s připlacením dalších deseti tisíc.
Tak například smrkové dveře silné pět centimetrů přijdou zhruba na 18 tisíc, v tloušťce 6,8 centimetru ale budou stát přibližně o deset tisíc víc. A budete-li chtít tvrdé dřevo, budete si muset připlatit ještě víc.

Levné vchodové dveře lze pořídit v bazaru, nebo v inzertních novinách v sekci prodám. Ovšem platí že levné není vždy dobré a proto je lepší pořídit si okno přímo nové od výrobce. Většinou v každém větším městě (Praha, Brno, Ostrava, Liberec, Plzeň, České Budějovice, Teplice,...) naleznete hned několik firem poskytujících výrobu a montáž oken - je tedy dobré nechat si udělat od každé nabídku a možná budete překvapeni jak se mohou ceny vchodových dveří někdy lišit.

Bezpečnost dveří kvalita zámků

Odolnost zámku je udávana u českých výrobců na čtyřstupňové škále. Bezpečnostní stupeň naleznete na obalu výrobku, ale jenom u toho, jehož kvalita je ověřená a je certifikovaný.


Základní ochrana je označena prvním stupněm, druhý dostatečnou, třetí stupeň vysokou a čtvrtý velmi vysokou ochranu. Za Kvalitní výrobky lze považovat ty oceněné třetím a čtvrtým stupněm.

Zámky čtvrtého stupně Vám zajišťují nejvyšší bezpečnost a měly by býti odolné vůči vyhmatání, odvrtání, vytržení i násilí.

Co sledovat u výběru dveří

  • Cena
  • Záruka
  • Životnost
  • Náročnost údržby
  • Kvalitní firma
© Dveře vchodové 2019 | Reklama zde |
[ochrana osobních údajů]